Hlavní logo

Perforacja - dziurowanie, perforacja precyzyjna

Klasyczna perforacja za pomocą wykrawania to podstawowy, najczęstszy sposób perforowania blachy.


Za naszą techniką perforacji ukrywa się świat pełen otworów: setki urządzeń, prasy wykrawające z wieloma stemplami o szerokości do 1,5 m, które perforują blachy stalowe, aluminiowe, ze stali nierdzewnej, mosiężne, miedziane, tytanowe, plastikowe itd. Oprzyrządowanie to stosowane jest w nowoczesnych prasach perforujących, w których za pomocą cyfrowego sterowania można uzyskać każdy rodzaj perforacji: kształty prostokątne, wykroje okrągłe, trapezowe, miejsca bez perforacji.
Małe serie lub zamówienia powtarzające są optymalizowane z wykorzystaniem informacji z bazy danych.Wszystko sterowane jest komputerowo z największą dokładnością. Naszą mocną stroną są małe otwory, wielkie prześwity, obróbka materiałów nierdzewnych oraz wykonywanie zamówień specjalnych.

Zalety perforacji poprzez wykrawanie

Zakres stosowania

Naszym celem jest produkcja elementów maszyn ze stali szlachetnych przeznaczonych do dalszego zastosowania. Obróbka materiałów perforowanych posiada swe wymagania, które możny spełnić jedynie pod warunkiem codziennej praktyki. Jesteśmy w tym celu dostatecznie wyposażeni a nasz wykwalifikowany personel posiada w tej dziedzinie wielkie doświadczenie.

Parametry techniczne – perforacja precyzyjna

W przypadku zapotrzebowania na materiały perforowane ze stali, stali szlachetnych, mosiądzu, miedzi itp. najtańszą metodą jest perforacja za pomocą wykrawania.

Przy wykrawaniu trzeba jednak brać pod uwagę tzw. „stosunek krytyczny” między średnicą otworu, grubością materiału i najmniejszym mostkiem. Wynika z tego granica perforacji poprzez wykrawanie. Owym stosunkiem krytycznym zajmujemy się bardzo intensywnie i możemy – dzięki najnowszym technologiom – iść na granicę możliwości technicznych, a czasami nawet ją przekroczyć.

Perforację okrągłą w stali nierdzewnej wykrawamy od średnicy otworu i grubości blachy 0,4 mm. Otwory o średnicy 2 mm wykrawa się w blasze o grubości do 2 mm.

Perforację owalną 0,3 x 6 ew. 0,4 x 6 mm można wykonywać w blasze 0,6 mm ew. 0,8 mm.

Dostarczamy blachy znormalizowane zgodne z DIN 24041, DIN 24042, DIN 24043 oraz standardem ISO, oraz blachy specjalne o grubości 0,5-15 mm.
Soubory ke stažení