Przygotowanie surowców


W wielu procesach przemysłowych suszenie, mielenie czy separacja materiałów jest czynnikiem decydującym, który ma wpływ zarówno na jakość wyrobu finalnego, jak i zużycie energii. Usuwanie wody na ogół wykonuje się za pomocą separatorów, pras, młynów czy wirówek. Firma ANDRITZ Fiedler dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie separacji substancji stałych i płynnych i może pomóc w wyborze i zaprojektowaniu optymalnej technologii filtracyjnej dla Waszych procesów. Nacisk kładziony jest na wysoką jakość produktów i ich długą żywotność oraz wysoką wytrzymałość sit. Zastosowanie stali odpornej na korozję obniża koszty utrzymania, zwiększając wydajność maszyn i eksploatacji. Poniżej kilka przykładów wykorzystania sit szczelinowych firmy ANDRITZ Fiedler do przygotowania surowców.

Płyty wiórowe


Nasze perforowane blachy ConiPerf o ukierunkowanym przepływie znajdują zastosowanie przy produkcji płyt wiórowych wszystkich typów – klasycznych, twardych i płyt OSB.

Blachy perforowane stosuje się w następujących maszynach do produkcji płyt wiórowych:

• Młyny powietrzne (ConiPerf®)
• Młyny młotkowe (perforacja tarkowa)
• Separatory powietrzne (perforacja wiercona)

Energetyka i orurowanie


Sita i filtry ochronne z naszych blach perforowanych znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie należy urządzenie lub orurowanie chronić przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w doprowadzanej wodzie, parze czy innej cieczy.

Sita i filtry ochronne chronią

• pompy,
• turbiny,
• kompresory,
• zawory sterujące i regulacyjne....

Przemysł chemiczny


Filtry z drutów klinowych Andritz Fiedler to idealne komponenty w najbardziej wymagających procesach przemysłu chemicznego i petrochemicznego.

W produkcji chemicznej stosowane są głównie filtry z drutów klinowych. ANDRITZ Fiedler projektuje i produkuje ruszty podpierające, systemy zbiorcze / rozdzielcze, płyty dysz i elementy z przepływem radialnym. Filtry z drutów profilowanych zapewniają dokładną separację i długi okres eksploatacji dzięki dużej wolnej powierzchni i wysokiej jakości powierzchni. Duży wybór dostępnych materiałów umożliwia dostosowanie konstrukcji do konkretnych wymogów w celu przedłużenia okresu pracy przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów eksploatacji. Dzięki swemu wielkiemu doświadczeniu firma ANDRITZ Fiedler oferuje wysoką niezawodność i jakość. Poniżej kilka przykładów zastosowań w przemyśle chemicznym elementów systemu sit z drutu klinowego firmy ANDRITZ Fiedler.

Komponenty do maszyn


Zajmujemy się nie tylko produkcją blach perforowanych. Produkujemy również całe komplety elementów do maszyn z blach perforowanych. Każde zlecenie od razu realizujemy tak, by komponenty do maszyn idealnie pasowały, aby spełniały wszelkie wymogi i nadawały się do natychmiastowego użycia. Na życzenie klienta możemy powierznię blach perforowanych perfekcyjnie szlifować, szczotkować, piaskować, polerować elektronicznie oraz powlekać chromem. Niezalenie od rodzaju obróbki, a może nią być cięcie, walcowanie, prostowanie, gratowanie, gięcie, szlifowanie, toczenie czy formowanie, nasze nowoczesne maszyny oraz 120 lat pracy i doświadczeń gwarantują, iż nasze produkty są zawsze najwyższej jakości.